Sitemizi Aktif Kullanmak İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 Anasayfa
• RSS • Webmail
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
Güvenlik Kodu :
     
    Üye Olmak İstiyorum
    Şifremi Unuttum
Hakkımızda
Doç. Dr. A. Halim ULAŞ
Yönetim
Basında Aktif Drama
İşbirliği Yaptığımız Kurumlar
Bize Ulaşın
E-Bülten
 Ad Soyad :  
 E-Posta   :
ekle    çıkar
ETKİNLİK TAKVİMİ
AKTİF DRAMA ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?


Anket Sonuçları Yükleniyor. Lütfen Bekleyin ...

» Önceki Anket Sonuçları
İstatistik
Doç. Dr. A. Halim ULAŞ

Doç. Dr. A. Halim ULAŞ ÖZGEÇMİŞ

1975 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini, Ankara ve Trabzon’da tamamladı. Lisans, master ve doktorasını Atatürk Üniversitesi’nde bitirdi. 2012 yılında Doçent olarak aynı üniversitede göreve başladı. Ülke genelinde öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan geniş bir kitleye dört yüzden fazda seminer, konferans verdi. 2700’ü aşkın, Öğretmen, İdareci ve İş adamına; Drama, İletişim ,Beden Dili, Protokol Kuralları, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Duygu Yönetimi, İş’te Drama, Motivasyon, Takım ve Ekip Çalışması, İnovasyon, Satış Teknikleri, İkna Yöntemleri, Liderlik, Performans Yönetimi, Diksiyon ve Hitabet Eğitici Eğitimi vb. eğitimler verdi. Onlarca sosyal sorumluluk projesinde, bilimsel araştırma projelerinde, TÜBİTAK projelerinde yürütücü olarak görev aldı. Yerli ve yabancı birçok dergide bilimsel makalesi yayımlandı. Alanıyla ilgili yazılmış üç kitabı bulunmaktadır. 

DENEYİMLER

1-Sokrates Yayıncılık, Ticaret Limited Şirketi (Kurucu) Kpss, Ales, Dgs, Kpds, Üds hazırlık kitapları, yaprak test, kitap, soru bankası vb. dokümanları, Türkiye çapında basım yayın ve dağıtım. (Marka Tescili yapılmıştır.)

2-Özel Dil-Kur Eğitim Kurumları (Şirket Ortağı) 50 personel, 1500 öğrencisi olan kurumun koordinatörlüğü

3-Rengarenk Eğitim Kurumları (Şirket Ortağı) 18 personel, 850 öğrencisi olan kurumun koordinatörlüğü

4-Yavuz Selim Eğitim Öğretim Ticaret Limited Şirketi (Şirket Ortağı) Türkiye çapında 12 dershanesi olan şirketin genel eğitim koordinatörlüğü

5-Aktif Akademi Yönetim Kurulu Başkanlığı (aktifakademi.org)

6-Aktif Drama Yönetim Kurulu Başkanlığı (aktifdrama.com)

7-Hemrah Eğitim Danışmanlık Başdanışmanı

8-Özel Atatürk Üniversitesi Vakıf Okulları Eğitim Danışmanlığı 9-Özel Güneş Koleji Eğitim Danışmanlığı 

ETKİNLİKLER SON ÜÇ YILDA YÖNETTİĞİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ’NDEN BAZILARI

Dr. A.Halim ULAŞ, Atatürk Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren 11.100’ü üyesi bulunan Kariyer Topluluğu’nun akademik başkanıdır. Kariyer Topluluğu kurulduğu günden bu yana akademik başkanı Dr. A.Halim ULAŞ öncülüğünde birçok sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmiştir ve bu toplulukla birlikte yaptığı sosyal etkinliklerin bazıları şunlardır:

1- EBAP (ERZURUM’UN BAŞARISININ ARTIRILMASI PROJESİ): Erzurum valiliği tarafından yürütülen bu projede veli bilgilendirme seminerleri düzenlemiştir. (25 seminer)

2- TÜRKİYE OKUYOR KAMPANYASI (ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ) (SN. CUMHURBAŞKANININ HİMAYESİNDE): Bu kapsamda, Kariyer Topluluğu ile birlikte toplanan 25000 kitap dezavantajlı okullara dağıtılmış, öğrenciler kitapla buluşturulmuştur.

3- SODES PROJESİ: EKEV, Dadaşkent Kütüphane ve Etüd Merkezi Kurulması

4- KARİYER TOPLULUĞU AĞRI KÜTÜPHANESİ PROJESİ: Kariyer Topluluğu üyeleri Ağrı Geçitveren Köyü İlköğretim Okuluna kitap yardımında bulunarak bir kütüphane açılmasını sağladılar.

5- KARİYER TOPLULUĞU KÖPRÜKÖY FAALİYETİ: Bu proje kapsamında, Köprüköy Merkez YİBO da kitaplık kurulmuş, üniversite öğrencileriyle ilköğretim öğrencileri bir araya getirilerek “farkındalık” oluşturulmaya çalışılmıştır.

6- ESKUP-ANADOLU’NUN ZİRVESİNDE KÜLTÜR SANAT ŞÖLENİ: Dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ve Erzurum halkına Erzurum kültürü tanıtıldığı bu programa 1770 kişi katılmış ve program bir şölen havasında gerçekleşmiştir.

7- DR. TACETTİN ŞİMŞEK İLE ŞİİR ŞÖLENİ : 1000 kişinin katıldığı bu programda Dr. Tacettin Şimşek tarafından üniversite öğrencilerine doyumsuz bir şiir dinletisi yaşatıldı.

8- TÜRK TELEKOMLA GELECEĞİNİ NETLEŞTİR ETKİNLİĞİ: 1200 kişinin katılımıyla gerçekleşen seminerlerde eğitmenler üniversite öğrencilerine geleceğe yönelik önemli paylaşımlarda bulundular.

9- KARİYER TOPLULUĞU ANAOKULUNDA: Kariyer topluluğu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen bu faaliyette üniversite öğrencileri Yakutiye Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Ana Okulu’nda anaokulu öğrencileriyle buluştular ve birlikte keyifli saatler geçirdiler.

10- DOÇ. DR. ÖZNUR ÖZDOĞAN İLE BAŞARI VE MUTLULUK: Doç. Dr. Öznur Özdoğan 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen seminerde üniversite öğrencileriyle başarı ve mutluluğa götüren bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

11- ÜSTÜN DÖKMEN İLE HAYATA DAİR: 1900 kişinin katılımıyla gerçekleşen programda öğrenciler Psikolog Danışman Prof. Dr. Üstün Dökmen’in iletişime dair bilgi ve deneyimlerinden faydalanma şansına sahip oldular.

12- SINAVLAR İÇİN HİPNOZ: 2000 kişinin katılımıyla gerçekleşen programda Kişisel Gelişim ve NLP Uzman Eğitmeni A.Kadir Demirbüken sınav başarı için hipnoz tekniklerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.

13- TARKAN ZENGİN’LE ETKİLİ İLETİŞİM VE BEDEN DİLİ SEMİNERİ: 500 kişinin katılımıyla gerçekleşene seminerde Tarkan ZENGİN öğrencilerle etkili iletişim için beden dilini etkin kullanmanın ipuçlarını paylaştı.

14- BEDEN DİLİ ETKİLİ İLETİŞİM VE KİŞİLER ARASI SORUN ÇÖZME TEKNİKLERİ SEMİNERİ: Dr. Fuat Genç ve Tarkan Zengin 750 kişinin katılımyla gerçekleşen ve yaklaşık 5 saat süren programda katılımcıları beden dilinin doğru kullanımı, etkili iletişim ve kişiler arası sorun çözme teknikleri konusunda bilgilendirdiler.

15- ZİYA BARAN ERZURUM’DA KARİYER FARKIYLA: 1500 kişinin katılımıyla gerçekleşen programda Uluslararası NLP Eğitmeni Ziya BARAN öğrencilere başarı ve motivasyon konulu bir seminer verdi. .

16- UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞINA HAYIR: Erzurum Emniyet Mürürlüğü (KOM) şube ile birlikte Doç. Dr. Atila EROĞLU tarafından verilen konferansa çok sayıda öğretmen adayı katıldı.

17- BİYOTEKNOLOJİ KONFERANSI: Doğa Bilimleri Derneği Erzurum Temsilcisi sn. Murat KÖSEDAĞ tarafından sunulan konferansa çok sayıda Öğretmen adayı yanında akademisyen katıldı.

18- ÇAĞIMIZA UZANAN AYDINLIK SES “MEVLANA”: Dr. Mehmet Göktaş, tarafından sunulan konferansa, çok sayıda üniversite öğrencisi ve Erzurum halkı katıldı. 19- SERTİFİKALI ISO SİSTEMLERİ EĞİTİMİ

20- MEZUNİYET SONRASI NASIL İŞSİZ KALABİLİRİM PROGRAMI: ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ VE TÜRK TELEKOM İŞBİRLİĞİ İLE İŞSİZLİĞE SON VERECEK BİR PANEL

21-İŞ VE KARİYER ZİRVESİ: Ataman Özsoy tarafından sunulan söyleşiye çok sayıda Öğretmen adayı yanında akademisyen katıldı.

22- FİNANBANK CAREER ETKİNLİĞİ

23- Artık Sadece Düşünmeyelim, Eleştirel Düşünelim! (Atatürk Üniversitesi-BapYürütücü)

24- Evinizdeki Tehlikenin Farkında mısınız? (Eleştirel Medya Okuryazarlığı) (Atatürk Üniversitesi-Bap-Yürütücü)

25- Atatürk Üniversitesi’nde Öğrenim Gören Öğretmen Adaylarının Okuma Alışkanlığının Tespiti ve Doğru Okuma Becerilerinin Kazandırılması için Konuşan Kitaplık Oluşturulması (Atatürk Üniversitesi-Bap-Araştırmacı)

26- BİYOTEKNOLOJİ KONFERANSI: Doğa Bilimleri Derneği Erzurum Temsilcisi sn. Murat KÖSEDAĞ tarafından sunulan konferansa çok sayıda Öğretmen adayı yanında akademisyen katıldı.

27- ÇAĞIMIZA UZANAN AYDINLIK SES “MEVLANA”: Dr. Mehmet Göktaş, tarafından sunulan konferansa, çok sayıda üniversite öğrencisi ve Erzurum halkı katıldı.

28- SERTİFİKALI ISO SİSTEMLERİ EĞİTİMİ

29- KARİYER TOPLULUĞU FARKI İLE 8. KARİYER PANAYIRI 

2013-2016 YILLARINDA VERDİĞİ EĞİTİMLERDEN BAZILARI:

1- Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Farkındalığını Geliştirme Seminerleri Erzurum, Ağrı, Iğdır, Bayburt, Oltu, Erzincan…. (Toplam 20 seminer)

2- KYK personel eğitimi (Antalya-2014) Toplam 10 seminer. (Takım çalışması, liderlik, inovasyon)

3- Erzurum Merkez Değerler Eğitimi Projesi 20 farklı okul 20 seminer.

4- İş adamları Motivasyon ve İnovasyon Eğitimi - Erzurum merkezde 40 iş adamına seminer.

5- Iğdır MEM Drama Eğitimi - 60 öğretmene drama eğitimi.

6-Elazığ MEM Drama Eğitimi 120 öğretmene drama eğitimi

7- Aksaray Gönül Dostları Derneği Drama Eğitimi 32 öğretmene drama eğitimi

8- Aydın Kuşadası Drama Eğitimi (2 Eğitim) 100 öğretmene drama eğitimi

9-Ankara/Kızılcahamam Drama Eğitimi (2 Eğitim) 90 öğretmene drama eğitimi

10-Antalya Drama Eğitimi 35 öğretmene drama eğitimi

11- İstanbul Drama Eğitimi 52 öğretmene drama eğitimi

12- Gaziantep, Van, Şanlıurfa, Mardin, Erzurum, Erzurum/Karayazı, Erzurum/Pasinaler, Trabzon, Samsun, Adana, Hatay, Çanakkale, Isparta, Mersin, Konya, Eskişehir, Sinop, İzmir, Denizli, Sivas, Muş, Ağrı/Diyadin, Ağrı/Taşlıçay illerinde ortalama 50 kişilik gruplara drama eğitimi ve öğretmen akademisyen buluşması

13- Muş, Müdür ve Müdürü Yrd. Oluşan gruba İnovatif Okul Eğitimi Ortalama 60’ar kişilik gruplar

14- Kredi Yurtlar Kurumu Liderlik Seminerleri

15- Fırat Kalkınma Ajansı Kurumsal Bilinç Ve Gelişim Eğitimi Projesi

16- Adalet Bakanlığı Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müd. Eğitim ve İyileştirme Seminerleri (2013-2015)

17-Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Liderlik Seminerleri (2014-2015 I. ve II. Dönem)

18-Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Liderlik Seminerleri(2015-2015 I. Ve II. Dönem)

19-KUDAKA TDP Kurumsal Kapasite Gelişimi Eğitimi

20-KUDAKA ERZİNCAN ÇAĞI YÖNETENLER PROJESİ

21-KUDAKA ŞENKAYA KURUMSAL KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ

22-SERHAT KALKINMA AJANSI(SERKA) DRAMA EĞİTİMİ

İletişim bilgileri:

Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı

Tel: 0 533 575 84 74

halimulas@atauni.edu.tr 


» Bize Ulaşın
» İşbirliği Yaptığımız Kurumlar
» Yönetim
» Basında Aktif Drama
    Drama Kursu ile günlük yaşamda yaşanılan durumlar taklit edilir ve bu olaylar zincirinde yaratıcı drama, tam anlamıyla yapar gibi görünmek anlamına gelir. Olaylar, durumlarve bağlantılar arasındaki ilişkiler öğrenilir. Eğitim sisteminde yepyeni bir kavram olmakla birlikte, amaçlı bir etkinlik olarak eğlenceli matematik, singapur matematiği ve zeka oyunları adeta gerçek hayatın provası ve yaşam felsefesidir. Aynı zamanda Mental Aritmetik Eğitimi ile kavramlar bilgisi gelişerek kolay öğrenmenin yolları bulunmaktadır.
* Katılımcılara Üniversite Onaylı Sertifika Verilecektir.
** Bu Sertifika 2010 / 49 Ders Dışı Egzersiz Yönergesine Uygundur.
Tüm Hakları Saklıdır 2013 AKT�F DRAMA info@akademiegitimdanismanlik.com.tr